Chemes Humenné - VKP Bratislava 0:3 v prvom finále extraligy mužov

20.04.2009 Celý región

Humenné 20. apríla (TASR) - Volejbalisti VKP Bratislava vstúpili úspešne do finále play off extraligy, keď v prvom zápase v Humennom zvíťazili nad domácim Chemesom nečakane hladko 3:0.
V sérii hranej na štyri víťazstvá sa tak ujali vedenia 1:0 a urobili prvý krok na ceste za jubilejným desiatym majstrovským titulom. O druhý sa pokúsia už v utorok o 19.00 h, keď je na programe v hale Chemesu druhé stretnutie.

Chemes Humenné - VKP Bratislava 0:3 (-18, -17, -17)
71 minút
rozhodovali Hodoň, Porvazník
na zápasy: 0:1

Chemes: Matta, Hriňák, Kríž, Ondrušek, Polák, Jakubov, libero Vajda (Hudák, Javorčík, Kašper, libero Gut)
VKP: Ventruba, Pělucha, Kriško, Jankovič, Kubš, Kardoš, (libero Kiss, Hollý)

VKP začalo lepšie a prvý set s výnimkou stavu 1:1 a 14:14 malo pod svojou kontrolou. Ťažilo z lepšieho útoku a kvalitnejšej obrany. V závere sa dostalo k prvému setbalu za stavu 24:18 a hneď ho aj využilo. V druhom sete sa už do vedenia dostali aj domáci (4:3, 6:4), no potom už znova dominovali hostia. Presadzovali sa opäť lepšou obranou a na rozdiel od domácich robili minimum chýb. Prvý setbal za stavu 24:16 síce nevyužili, druhý ale už znamenal ich vedenie 2:0. V treťom sete sa zdalo, že sa domáci chytajú, v úvode viedli 4:1, čo bolo ich najvyššie vedenie v zápase. Od stavu 11:10 sa však karta znovu otočila v prospech VKP. Jej hráči získali až 7-bodové vedenie a za stavu 24:17 ich prvý premenený mečbal znamenal ich triumf 3:0 a vedenie v sérii 1:0.